Szczecin regeneracja naprawa automatycznej skrzyni biegów

Wszystkich zamieszkujących Szczecin mających problem polegający na konieczności naprawy i regeneracji automatycznej skrzyni biegów zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem telefonu dostępnym na stronie w celu uzyskania dalszych szczegółowych informacji związanych z naszą ofertą.

profesjonalna realizacja – wieloletnie doświadczenie na rynku – gwarancja na naprawę – atrakcyjne ceny

Szczecin regeneracja naprawa automatycznej skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów to rozwiązanie coraz bardziej popularne na naszych drogach. Wynika to prawdopodobnie z tego, że ten rodzaj skrzyni znacząco zwiększa komfort jazdy, szczególnie podczas pokonywania zakorkowanych odcinków drogi. Zadaniem automatycznej skrzyni biegów jest przeniesienie napędu z silnika na koła. Odbywa się to, jak już sama nazwa wskazuje w sposób zautomatyzowany bez konieczności wykorzystywania klasycznego sprzęgła, jak ma to miejsce w przypadku skrzyni manualnych. W skrzyni automatycznej również występuje sprzęgło, niemniej jednak ma ono postać urządzenia hydrokinetycznego, a kierowca podczas jazdy nie musi zaprzątać sobie głowy używaniem tegoż sprzęgła, gdyż skrzynia wymaga do prawidłowej pracy jedynie wybrania właściwego trybu jazdy i późniejszego operowania gazem i hamulcem.

Oczywiście jest to duże uproszczenie rzeczywistości, gdyż w praktyce trzeba również pamiętać o właściwym sposobie użytkowania samochodu posiadającego automatyczną skrzynię biegów, a nie ma tutaj znaczenia, czy jest to skrzynia klasyczna, czy też Powershift lub DSG. Niestety niewłaściwy sposób użytkowania tego rodzaju przeniesienia napędu obniża znacząco żywotność skrzyni i może w sposób bezpośredni przyczyniać się do wystąpienia usterek. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek symptomów niesprawności omawianego podzespołu warto jest odwiedzić warsztat samochodowy i zlecić wykonanie szczegółowej diagnostyki, aby upewnić się, co jest źródłem niepokoju. Jeżeli po takiej wizycie w warsztacie okaże się, że naprawa i regeneracja automatycznej skrzyni biegów Twojego auta będzie konieczna i zamieszkujesz Szczecin lub miejscowości sąsiednie zapraszamy do korzystania z naszych profesjonalnych usług w tym zakresie.