Sieradz regeneracja naprawa automatycznej skrzyni biegów

Jeżeli zamieszkujesz Sieradz, a naprawa i regeneracja automatycznej skrzyni biegów powinna zostać wykonana w Twoim samochodzie możemy zaproponować Ci naszą atrakcyjną ofertę w tym zakresie.

profesjonalna realizacja – wieloletnie doświadczenie na rynku – gwarancja na naprawę – atrakcyjne ceny

Sieradz regeneracja naprawa automatycznej skrzyni biegów

Nasi przyszli kontrahenci przed złożeniem zamówienia bardzo często pytają, na czym polega naprawa automatycznej skrzyni biegów. Odpowiedź na to pytanie jest złożona, albowiem tak na dobrą sprawę tego typu podzespół składa się z kilku elementów składowych. Pierwszym z nich jest korpus automatycznej skrzyni biegów, wewnątrz którego znajdują się elementy wykonawcze w postaci zębatek, wałków, łożysk, a także tarcz ciernych.

Drugim istotnym elementem całego układu jest mechatronika, czyli sterownik skrzyni. Element ten odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całości i jest najbardziej podatny ze wszystkich komponentów skrzyni na usterkę. Ponieważ jest on elementem hydraulicznym sterowanym elektronicznie, to w sytuacji zanieczyszczonego oleju praca mechatroniki może zostać zakłócona przyczyniając się do usterki całej skrzyni. Z tego właśnie powodu istotne jest dokonywanie regularnej wymiany oleju w skrzyni. Gdy tego zaniechamy narażamy się na ryzyko awarii.

Trzecim elementem w klasycznej skrzyni biegów jest konwerter, czyli sprzęgło hydrokinetyczne. Zadaniem tego elementu jest przenoszenie momentu obrotowego z silnika na skrzynię biegów. Wewnątrz konwertera również znajduje się olej, ten sam, który smaruje wnętrze skrzyni, dlatego też jego ilość znajdująca się w całym układzie może dochodzić do kilku litrów. W zależności od uszkodzenia trafiającego do nas podzespołu zakres naprawy może obejmować poszczególne elementy lub całość, ale ostateczną diagnozę można podjąć dopiero po wykonaniu czynności sprawdzających.

Jeżeli zatem zamieszkujesz Sieradz, a naprawa i regeneracja automatycznej skrzyni biegów może być konieczna w Twoim aucie zachęcamy do kontaktu z nami w celu poznania dalszych szczegółów.